جلسه‌ی مصاحبه می‌تواند شامل گفت و گویی درباره‌ی سابقه‌ی کار شما، پرسش‌های فنی و تخصصی و حتی درخواست برای پاسخ‌گویی به یک پرسش عمومی باشد. نوع پرسش‌ها بسته به این که قصد کار در چه جایگاه شغلی را داشته باشید، متفاوت است، اما هدف همه‌ی آن‌ها، شناسایی توان‌مندی‌ها و قابلیت‌های رشد شماست. به هر صورت، ما به دنبال آن دسته از نیروهای فعال، متفکران خلاق و پر شور و انرژی هستیم که می‌خواهند محیط و شرایط اطراف خود را روز به روز بهتر سازند.

 

هنگام مصاحبه به این نکات توجه کنید:

۱. اگر به هر دلیلی موفق نشدید که رزومه خود را ارائه دهید، نوع گویش و رفتار شما در مصاحبه های حضوری، تصویری کامل از سوابق و مهارتهای شما را نشان خواهد داد.
۲. دریافت دستمزد معین براساس تخصص و کار حق شماست اما توجه داشته باشید که هنگام مصاحبه بیش از حد به میزان دستمزد دریافتی خود نپردازید.
۳. هیچگاه درباره مشکلات و مسائل مالی در مصاحبه ها صحبت نکنید. اینکار باعث می شود که دیدگاه مصاحبه کننده تغییر یابد و تصور دیگری از شما و علت مراجعه داشته باشد.
۴. با آرامش خاطر و اطمینان در جلسه‌ی مصاحبه شرکت کنید. ممکن است در مصاحبه شغلی، مصاحبه کننده ها بیش از یک نفر باشند و سوالات را بصورت مداوم و پی در پی از شما بپرسند.
۵. سعی کنید به سوالات مطرح شده در حد اعتدال پاسخ دهید و از پاسخ های کوتاه و بسیار بلند بپرهیزید. در پاسخ های خود زیاد حاشیه نروید.
۶. هر مجموعه یا شرکتی قوانین و مقررات مخصوص به خود را دارد ، به آن قوانین احترام بگذارید.

Explore Maxnet

×